Nawigacja
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
O nas

Nasz Klub Goju Ryu Shusejkan Legnica posiada długoletnią tradycje, działamy na terenie Legnicy od 1994 roku.

Obecnie prowadzimy treningi dla młodzieĹźy i starszych. Nasi trenerzy nieprzerwanie uczestniczą w seminariach i zgrupowaniach treningowych w kraju i za granicą, podnosząc w ten sposób swe kwalifikację, weryfikowane dodatkowo przez reprezentantów JKF.

Historia Klubu

Historia klubu Karate Goju-Ryu Shusejkan w Legnicy sięga roku 1978, w którym załoĹźyciel – Leszek Milha – rozpoczął trening karate, m.in. jĹŤdō, kyokushinkai, shōtōkan. W latach 80’ nawiązuje kontakt z Leszkiem JóĹşwikiem, propagatorem szkoły Goju-Ryu przy TKKF „Hutnik” w Legnicy (Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej).

Wszystkie materiały naukowe, dotyczące sztuk walki były w języku angielskim. Dzięki współpracy z mistrzem Don Warrenerem z Kanady (który miał w swoim dojo ucznia, znającego język polski) udało się uzyskać tłumaczenie materiałów szkoleniowych, o które było bardzo ciężko w kraju. Literatura była mocno okrojona z informacji, trudno teĹź było się spotkać i wspólnie ćwiczyć, dlatego Goju-Ryu było w Polsce mało znane.

Leszek Milha, w 1992 roku, wraz z Ryszardem Szczepańskim (prekursor karate Okinawa Goju-Ryu z organizacji IOGKF – International Okinawan Goju-Ryu Karate-do Federation) wyjeĹźdĹźa do Stanów Zjednoczonych, do mistrza Morio Higaoona (10 dan), jednego z autorytetów Okinawan Goju-Ryu. Tam teĹź zdaje egzamin na czarny pas, co czyni go jednym z pierwszych posiadaczy stopnia dan tej sztuki walki w Polsce.

W 1994 roku staje się założycielem klubu Okiwana Goju-Ryu w Legnicy.

1997 rok zaowocował znajomością z szefem Europy - instruktorów Goju-Ryu - Leo Lipińskim. Od tego roku rozpoczęły się teĹź spotkania - gashuku, podczas których trener Leszek Milha rozwijał swoje umiejętności personalne, jak i trenerskie. Wtedy teĹź zdał egzamin.

 Gashuku:

1997 rok, Słowacja, S. Tasaki 9 dan, A. Shiomi 8 dan, T. Oga 8 dan, L. Lipiński 8 dan, S. Fujiwara 8 dan.

1998 rok, Polska, Legnica, L. Lipiński egzaminuje na czarny pas dan: M. Nowak, S. Bąk, T. Miroszewski oraz naszych trenerów: J. Ozimek i R. Kotlewski.

1999 rok, Wielka Brytania, Londyn, S. Tasaki, S. Kai 9 dan, A. Shijomi 8 dan, T. Oga 8 dan, S. Ogawa 8 dan, T. Muramatsu 8 dan, S. Fujiwara 8 dan, L. Lipiński 8 dan.

2000 rok, Węgry, S. Fujiwara 8 dan, L. Lipiński 8 dan.

2001 rok, Austria, A. Shijomi 8 dan, T. Muramatsu 8 dan, L. Lipiński 8 dan.

2001 rok, Szwajcaria i Austria, S. Fujiwara 8 dan, L. Lipiski 8 dan.

2002 rok, Polska, Szczecin, S. Fujiwara 8 dan, L. Lipiński 8 dan, dr. F. Gsodam 8 dan.

2003 rok, Szwajcaria i Polska, Szczecin wraz z generałem austriackiej armii dr. F Gsodam, S. Fujiwara 8 dan, L. Lipiński 8 dan.

 

Trener-Sensei Leszek Milha:

  • 1 dan Okinawan Goju-Ryu
  • 2 dan
  • 3 dan JKF Goju-Kai
  • 4 dan Seiwa-Kai

Wielokrotny uczestnik zawodów międzynarodowych, np.:

Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych, 1994 (full contact) – turniej międzynarodowy.

Wice mistrz Rosji, 1995 (full contact) w Karate Goju-Ryu.

Wychował równieĹź wielu znakomitych instruktorów, m.in.:

  • Sensei 1 dan Monika Nowak, mistrz Europy Kumite, Węgry, 2000 rok.
  • Sensei 2 dan Jarosław Ozime, wice mistrz Europy, Węgry, 2000 rok. RównieĹź mistrz polski w Kata i wielokrotny reprezentant kraju w Kata Kumite.
  • Sensei 2 dan Rafał Kotlewski, reprezentant Polski w Kata Kumite.
  • Sensei 1 dan Tadeusz Miroszewski, wice mistrz Polski w Kumite, 2002 rok.

Łukasz Juzak 1 kyu – prezes klubu – obecnie przygotowuje się do egzaminu na stopień dan, który odbędzie się w Londynie, paĹşdziernika 2015 roku u mistrzów z Japonii.